Gününüz süt liman da geçebilir, harala gürele de. Olaylar ardı arkası kesilmeden, nasıl çözeceğini bilmeden yada “böyle hayat mı olur”, “nekadar monoton” gibi düşüncelerle. Gece yatağa girdiğinde aklında tek birşey olsun:”Hiçbirşey”. Çok zordur. Eminim. Deneyimleyen biri olarak. Ama sanki bir yol var(?)
     Gün içinde çözüme ulaşmayan birçok düşünceyi erteleriz, birçok meşguliyetle. Sonra gece yatağa girdiğimizde, boş bulunca kendimizi, çözmek için yırtınır, dururuz. Daha uyumadan kabus olur uyku. Hatta ortada uyku da yoktur.
      Şimdi durup, bir kulak verelim! Mesela bu gece kendinize bir mola verin. Tüm çözüm bekleyen unsurları bir kenara not alarak, yatmadan. Hem ‘unutmadan çözüme ulaştırayım’ derdi de ortadan kalkar böylece. Gece, başında olacak notla uyuyamama problemini, başucunda olan notla aşabilirsin belkide…
     Tekrar bir gözden geçirelim; tüm gün kafanızı bunaltan problemler, çözüme ulaşamamış ve gün içindeki meşguliyetle aklınıza takılmak üzere arkalarda sırasını bekliyor. Yatağa girdiniz.. ve ufak bir soluk alayım derken, çıktılar ortaya. ‘Ha!’ deyincede çözülmüyorlarsa eğer, dediğimi yap! Yaz bir kenara, unutmadan. Orda olduğunu bilmek bile rahatlatır seni. Kaybolmaz biryere 🙂
     Gerçekten çok basit. İşe yaramama ihtimali de var. Peki birşey kaybeder misin ? -Hayır! Sadece birkaç dakikanı alır. Ozaman çok düşünme yaz bir köşeye.
     Uyku, uyanabilme ihtimalini taşıdığın yeni bir gün için çok önemli. Tüm gidişatı etkileyecektir. Bu etkiye, sen olumlu desteği, bir yolunu bul ve yap. 
Sabah uyanabilirsen şanslısın. Başındaki not ise bir fırsat sana. Çözüme ulaştırman için bir fırsat…
     Unutma! Hayatın, sen, değer verdiğin sürece değerli.
     Elindeki yeni gün fırsatını ve zamanı, verimli kullanmak için zihnine, önce biraz mola ver 😉